Naprawa laptopów Apple.

Marka Apple to jedna z najbardziej pożądanych marek produkujących laptopy. Urządzenia takie jak notebooki uważa się za mało awaryjne i praktycznie niezawodne. I tak rzeczywiście jest. Laptopy marki Apple bardzo rzadko ulegają awariom, jednak nie są całkowicie pozbawione wad.

Oto najczęstsze przyczyny usterek w MacBook’ach.

Apple MacBook Wite to model, w którym nagminnie dochodziło do uszkodzeń klawiatur czyli tak zwanych topcase oraz często awarii ulegał układ zasilania na płycie głównej. Naprawa płyty głównej była dość skomplikowana ale nie niemożliwa. Poza tym, wiele do życzenia pozostawiała obudowa. Tworzywo, z którego była wykonana obudowa nie przechodziła próby czasu. Klapa matrycy pękała przy zawiasach a guma, która montowana była od spodu fałdowała się i po pewnym czasie odpadała.

Apple MacBook Pro 15, przedstawiony w 2006 roku miał podstawowy problem z układem graficznym. Był on wadliwy. Producent przyznał się do błędu i przez jakiś czas firma Apple wymieniała owe układy graficzne w ramach specjalnego programu, który obejmował zarówno MacBook Pro 15 jak i późniejsze MacBook Pro 17, których premiera miała miejsce również w 2006 roku, na gwarancji jak i te po gwarancji producenta. Poza wadliwym układem graficznym, oba modele miały dość miękką obudowę. Aluminium, z którego były wykonane obudowy odkształcały się po mocniejszym dociśnięciu czy uderzeniu. Jednak można było przypuszczać, iż takie tworzywo będzie tak się zachowywało pod naciskiem.

Kolejny model, który zawojował rynek użytkowników Apple to pojawienie się MacBook Air z roku 2008. Mały, lekki i piękny netbook miał podstawową wadę, dysk twardy 1,8 cala mechaniczny, który zazwyczaj tuż po gwarancji przestawał funkcjonować. Firma jednak od początku oferowała możliwość zakupu MacBook Air z dyskiem SSD. Jednak cenowo również była to namacalna różnica. Poza dyskiem twardy, który nie sprawował się najlepiej Air miał problem z zawiasami. Praktycznie w każdym modelu dochodziło do ich poluzowania, a w następstwie do ich wyłamywania z obudowy oraz maskownicy zawiasów. Wymiana nie była zbyt trudna jednak dostępność kompletu tychże elementów graniczyła z niemożliwym. W późniejszym czasie zaczęły pojawiać się zawiasy jednak bez maskownicy. Użytkownicy tego modelu wiedzą jak wyglądałoby urządzenie bez owego kawałka plastikowej zaślepki.

W roku 2009 pojawiły się nowe modele MacBook Pro Unibody, piękny designe, najlepsze parametry jednak ciągle na Intel Core 2 Duo. Ten model był bardzo dobrze wykonany. I od tego momentu firma Apple wykonuje sprzęt najwyższej klasy. Pozbawiony wad fabrycznych, z solidna obudową. Jedyną wadą może być cena, którą trzeba zapłacić za laptop Apple.

Obecnie mamy do wyboru wiele modeli, z różnymi parametrami. Ciągle dostajemy nowe propozycję. Firma Apple przyzwyczaiła swoich Klientów do premier nowego sprzętu co najmniej raz w roku. Obecnie to jedne z laptopów, w których awarie są rzadkością.

Jeśli laptop Apple uległ uszkodzeniu to zazwyczaj jest to z winy użytkownika. Przyczynia się do tego zalanie laptopa, jego upadek bądź przegrzanie, chociaż z tym ostatnim laptopy Apple nieźle sobie radzą. Ważne, by raz do roku wykonywać przegląd układu chłodzenia.

Ostatnio firma Apple zaprezentowała nowości, które powoli będzie wprowadzać w życie. Mowa o nowym, ulepszonym oraz ujednoliconym systemie o nazwie Yosemite inaczej OS X10.10. Jest on dużo bardziej przejrzysty a także posiada większe przyciski oraz ikony. Nową formę przybrał także pasek nawigacji. Te zmiany z pewnością przypadną do gustu użytkownikom systemu iOS 7, bo właśnie w oparciu o ten system powstał nowy wygląd oprogramowania. Użytkownicy OS X będą mogli korzystać również z trybu „dark mode”. Ułatwia on pracę w nocy. Kolejnym udogodnieniem, które związane jest z pocztą mailową, to możliwość wysyłania bardzo dużych załączników nawet 5 GB. Nowa wersja systemu OS X będzie dostępna już jesienią.

Czekamy z niecierpliwością.

Warto też podkreślić że naprawa Appli to trochę inna zabawa niż w zwykłych laptopach. Wiele firmjuz się za to łapie bo chcą co nieco zarobić. Trzeba tu jednak dobrego wyposażenia jak w Centrum Napraw Laptopów lub Megaserwis S.C. z Warszawy, aby coś poważniejszego zrobić.