Apple czy dużo przepłacamy ?

Jak wiemy, wystarczy wejść pod jakikolwiek temat dotyczący marki Apple w sieci i prawie na pewno spotkamy komentarze typu, że ich produkty są za drogie. Jeżeli jesteśmy przeciętnymi użytkownikami smartfonów i innych urządzeń, to chyba nie zapłacimy tak dużo za iPhone czy iPada. Chociaż jak widać po samych statystykach miliony ludzi zaufali firmie z jabłuszkiem. Jak wiemy nawet ,,tani?? iPhone 5C okazał się w rzeczywistości bardzo drogi dla przeciętnego klienta. Wielu uważa, że to wręcz oszustwo i wyłudzanie pieniędzy. Ale bezpośrednio dla Apple to odpowiedni wizerunek swoich produktów. Firma ta od wielu już lat kojarzy się z drogimi urządzeniami i zaoferowanie jakiegoś taniego urządzenia, zburzyłoby cały wizerunek firmy.

Pewnie firma z Cupertino mogłaby zarobić ogromne pieniądze na produktach dla mniej zamożnych użytkowników, ale wtedy dla wielu, ekstrawagancka marka wraz ze swoim czarem i magią przestałaby działać, a zainteresowanie wśród biznesmenów i osób ,,ważnych?? nie byłyby już tak duże. A więc śmiało możemy stwierdzić, że większości firm na początku chodzi tylko o świetne wyniki finansowe. Jednak przychodzi taki moment, kiedy to wizerunek zaczyna przodować i wynosić się na pierwszy plan. Oczywiście można twierdzić, że Jest to pułapka, bo nawet, jeśli chcielibyśmy podnieść bądź obniżyć ceny swoich produktów, to nie możemy tego zrobić bezboleśnie. Nieraz całe firmy bądź nawet konkretne produkty są powiązane z bardzo charakterystycznym wizerunkiem a jego zmiana nigdy nie będzie należeć do łatwych czy łatwiejszych. Dlatego to właśnie firma taka jak Oppo stworzyła OnePlus. Czytając regularnie plotki, możemy się natknąć na informację, które mówią o stworzeniu super premium serii produktów od Samsunga czy Apple, ale która nie zostanie wypuszczona dla mniej zamożnych. W dzisiejszych czasach, wizerunek klientów jest największym atutem danego producenta.

Nieraz może być tak, że największy atut może przeszkadzać. Na przykład, gdyby Polacy chcieli stworzyć bardzo mocne i przy tym tanie urządzenie, to równocześnie padłyby marki produktów, które nie kojarzyłaby się ze słabymi tabletami czy smartfonami, a takie też są potrzebne. Możemy nadal zadawać sobie pytanie, czy wizerunek jest aż tak ważny dla producentów, czy może jednak to pieniądze są na pierwszym miejscu. Trochę odskakując od wizerunków trzeba też oddać firmie, że to od Appla zaczęły się duże kroki w przyszłość, które zostały wykonane z dużą precyzją. No bo nikomu nie trzeba mówić czy przypominać, że to Apple jest uważany, ze prekursora, twórcę swojej idei, firmę dzięki której elektronika użytkowa wkroczyła w nową Erę. Apple jest poszczegany jako Producent innowacyjny, dzięki któremu słowo smartphone nabrało całkiem nowe znaczenia i która wymyśliła w ogóle takie urządzenie jak tablet. Jeśli mamy porównać tą wielką firmę z jakąś inną, to jedynie możemy ją równać z Samsungiem. Firma ta od kuchenek mikrofalowych i odkurzaczy przeszła do tworzenia super lekkich komputerów, telefonów i innych urządzeń tego typu. Do tego dodajmy, że konkurent Apple produkuje i tworzy dla nich mikroprocesory użyte zarówno w iPadzie pierwszej jak i drugiej generacji. Podsumowując, widzimy że Apple przoduje jako potężny biznesowy producent i do póki jego marka będzie tak poszczegana to nadal ,,tronu nie odda nikomu??.