Jakie zalety ma MacBook Air?

Jeden z ciekawszych ultrabooków, który dostępny jest na rynku to MacBook Air. Dla wielu klientów zaporowa okazuje się cena tego wysokiej jakości notebooka, która uzależniona jest od wyboru wersji 11 lub 13-calowej. Mniejszy ultrabook cechuje się ceną od 4399 złotych, natomiast dwa cale więcej to wydatek wyższy o kolejne 500 złotych. Zaletami MacBooka Air są także jego wymiary i waga, bowiem grubość nie przekracza 17 mm, natomiast waga to 1,08 kg.

Obudowa MacBooka Air została wykonana z aluminium i imponuje zarówno jakością, jak i niewielkimi gabarytami, w których umieszczono podzespoły o sporych możliwościach. W zależności od wersji urządzenia możemy liczyć na 9 bądź 12 godzin pracy MacBooka Air, które umożliwiają odpowiednio 13-calowy i 11-calowy sprzęt. Warto zaznaczyć obecność wydajnego procesora Intel czwartej generacji, a także układu grafiki Intel HD Graphics 5000, który pozwala na edycję zdjęć w najwyższej rozdzielczości, przeglądania stron internetowych lub na oglądanie filmów w najlepszej jakości. Niewątpliwie o możliwościach sprzętu wiele mówi także obsługa najnowszego interfejsu bezprzewodowego, którym jest technologia 802.11ac.

Interfejs pozwala na nawet trzykrotnie szybszy dostęp do Internetu niż dotychczas. W najmniejszej wersji, jeśli chodzi o pojemność urządzenia, klienci mają do dyspozycji 128 GB przestrzeni dyskowej, która może rzecz jasna przybrać większe rozmiary, choć wówczas wzrośnie także cena MacBooka Air. Kupując komputer przenośny od Apple otrzymamy z nim system operacyjny OS X Mavericks, który producent bez ogródek nazywa najbardziej zaawansowanym OS-em na świecie. Warto zwrócić uwagę, że w pakiecie otrzymamy dostęp do wielu aplikacji, które zyskały uznanie w oczach posiadaczy MacBooków. W gronie aplikacji znajdziemy między innymi Keynote, iPhoto, Pages, Numbers, iMovie oraz GarageBand. 11-calowy MacBook Air dysponuje przekątną dokładnie 11,6 cala, która jest podświetlana LED-owo. Dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 pracuje z szybkością 1,30 GHz, natomiast Intel Core i7, który opcjonalnie może zostać wykorzystany z szybkością 1,70 GHz. W 11-calowym MacBooku znajdziemy 4 lub 8 GB pamięci operacyjnej RAM, natomiast maksymalną wielkością jest 512 GB bardzo szybkiej pamięci flash.

Wybór 13-calowego MacBooka Air także daje możliwość wykorzystania Intel Core i5 bądź Intel Core i7. Pojemność baterii mniejszego ultrabooka to 38 Wh, natomiast większy charakteryzuje się pojemnością 54 Wh. Zarówno produkt o przekątnej 11 i 13 cali dysponuje dwoma portami USB 3.0, portem Thunderbolt oraz interfejsem bezprzewodowym Bluetooth 4.0. Ponadto kolejnym plusem MacBooków Air jest kamera FaceTime HD umożliwiająca wykonywanie prostych zdjęć lub przyjemne rozmowy głosowe z wykorzystaniem wideo. Chcąc korzystać z płyt CD lub DVD musielibyśmy wyposażyć naszego MacBooka Air w zewnętrzny napęd, który nie wchodzi w skład zestawu. W 13-calowym MacBooku Air jest miejsce na kartę microSDXC, natomiast dzięki niej nie można rozszerzyć pojemności 11-calowego sprzętu.

Napisane przez http://www.laptoprepaircenter.pl/serwis-apple