Jakie produkty oferuje klientom amerykańska firma Apple?

Amerykańska firma Apple od lat znana jest głównie z produkcji telefonów iPhone, choć coraz większe znaczenie na rynku odgrywają także inne produkty, którymi są komputery przenośne oraz tablety. Apple to przedsiębiorstwo, które powstało w 1976 roku, a jej pierwszym i zarazem kluczowym produktem był komputer osobisty. Sukcesu nie osiągnął komputer Apple I, lecz Apple II, który pomimo wysokiej ceny mógł pochwalić się sporą rzeszą odbiorców.

Masowo sprzedawanym komputerem Apple był Macintosh, który zadebiutował na rynku w 1984 roku. W 2001 roku na rynku pojawił się także system operacyjny OS X oraz odtwarzacz muzyki iPod, który w kolejnych latach zyskał ogromną popularność. iPhone to telefon, który po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2007 roku i przez siedem lat urósł do miana kultowego produktu, którego nowa wersja debiutuje na rynku co roku. MacBook to komputer przenośny od Apple, który występuje w postaciach mniej zaawansowanego MacBooka Air oraz charakteryzującego się ekstremalną wydajnością MacBooka Pro. MacBook Air występuje w 11 i 13-calowej wersji, natomiast MacBook Pro może dysponować wyświetlaczem Retina, którego przekątna może wynieść 13 bądź 15 cali. MacBooki wykorzystują procesory Intel Core i5 lub Intel Core i7, oferują wysoką rozdzielczość ekranu, 4 lub 8 GB pamięci RAM w podstawowych wersjach oraz dostosowaną do potrzeb użytkowników ilość szybkiej pamięci flash. Szukając nietypowych rozwiązań klienci mogą zainteresować się komputerami tj.

Mac mini, Mac Pro lub iMac. Pierwsze dwa produkty to komputery, które przybrały kształt niewielkiej skrzyneczki, natomiast iMac to produkt, który łączy w sobie cechy monitora i komputera. Wśród najnowszych odtwarzaczy muzyki znajdują się iPod Touch, iPod Nano oraz niewielki iPod shuffle. W gronie telefonów wyróżnić należałoby przede wszystkim najświeższe produkty, czyli bardziej zaawansowany iPhone 5S oraz przeznaczony do mniej zamożnych odbiorców iPhone 5C. Parametry obydwu telefonów są dość zbliżone, a ponadto warto dodać, że dysponują one czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w przycisk ?Home?. iPhone 5S oraz iPhone 5C dzięki 8-megapikselowemu aparatowi pozwalają wykonywać dobre jakościowo zdjęcia, natomiast pojemność telefonów może wynieść 16, 32 lub 64 GB. Zarówno telefony, jak i tablety od Apple pracują w oparciu o system operacyjny iOS 7.

Niektórzy klienci narzekają na fakt, że za część aplikacji, które są bezpłatne na Androida, trzeba zapłacić w sklepie Apple. Apple przygotował dla klientów iPady, które mają przekątną ekranu 7,9 cala bądź 9,6 cala. Niektóre z nich posiadają wyświetlacz Retina, a nieodłączną cechą jest obecność kamer iSight oraz FaceTime HD. iPad obsługują karty Nano-SIM lub Micro-SIM, natomiast podstawowym wyjściem jest złącze Lightning. Najmocniejszy iPad Air pracuje w oparciu o procesor Apple A7 wyróżniający się 64-bitową architekturą i koprocesorem ruchu M7. Identyczne podzespoły wykorzystuje iPad mini z wyświetlaczem Retina. W iPadzie mini możemy liczyć na dwurdzeniowy procesor Apple A5, natomiast iPad z wyświetlaczem Retina korzysta z dwurdzeniowego procesora Apple A6X i 4-rdzeniowego procesora grafiki.