Macbook Air ? Co psuje się najczęściej ?

Macbook Air to przenośny komputer typu ultrabook. To model pożądany przez wielu zwolenników sprzętów firmy Apple. Oprócz funkcjonalności charakterystycznej dla sprzętów firmy Apple. wyróżnia się też elegancką budowa, lekkością oraz delikatnością. Otóż to ! MacBook Air jest nadzwyczaj delikatny, szczególnie jeśli mówimy o zawiasach. Pierwsze modele Macbooka Air masowo trafiały do naszego serwisu z uszkodzonymi zawiasami, maskownicą zawiasów, a często tez z pękniętą matrycą, czy taśmą uszkodzoną na skutek w/w uszkodzeń. Apple zaczęło dość szybko produkować inny typ zawiasów, które w mniejszym stopniu, ale te ulegały uszkodzeniom. Problem poprawiono dopiero w MacBook Air który pojawił się w 2010 r. Wówczas zastosowano inna konstrukcję oraz typ obudowy.

Wymiana uszkodzonych zawiasów w tym modelu nie należy do najłatwiejszych, ponieważ części obudowy matrycy są bardzo cienkie, a sama ramka przyklejona jest przy samej matrycy bardzo mocnym klejem, co stanowi duży problem podczas rozkręcania sprzętu. Obecnie fachowe serwisy laptopów posiadają już techniczne możliwości rozebrania i złożenia skrzydła matrycy praktycznie bez żadnego uszczerbku w wizualnym i technicznym stanie sprzętu.

W wyniku uszkodzenia zawiasów ,często dochodzi do przetarcia taśmy matrycy , gdyż jest ona wyprowadzona z obudowy dolnej do matrycy właśnie przez miejsce gdzie zamontowany jest zawias. Przecięta lub przetarta taśma matrycy może powodować zwarcia , uszkadzając tym samym elementy na płycie głównej.

 

Kolejna usterką modelu MacBooka Air były dyski twarde 1,8? z podłączeniem typu ZIF. Dość nietypowe dyski, które jak się okazało padały jak muchy z powodu wady fabrycznej. Przez awarie tych dysków wielu użytkowników straciło cenne dane. Po zaobserwowaniu wysokiej awaryjności tych dysków, zaczęliśmy wymieniać je na droższe, ale nie posiadające wady fabrycznej dyski 1,8? typu SSD.

 

Zdarzało się również, że ogniwa wewnętrznej baterii puchły przez co uszkadzała ona elementy wewnątrz komputera, jak również deformowała aluminiową obudowę tworząc wybrzuszenia. Z racji, że bateria była niewidoczna , zamontowana wewnątrz sprzętu klienci trafili do nas wtedy, gdy obudowa uległa deformacji, a bateria spowodowała już inne uszkodzenia.

 

Wygląda na to, że również sprzęt firmy Apple nie jest jak wielu sądzi – idealny, a jego elementy nie zawsze są dopracowane.