Inteligentne programy na Appla, które pomogą nam zmobilizować się do pracy

Naszą codziennością jest zmaganie się z różnymi obowiązkami. Część tych obowiązków wykonujemy za pomocą naszego komputera. W pracy mamy do zrobienia różnego typu zadania, pracujemy w arkuszach kalkulacyjnych, a w szkole czy w domu uczymy się do egzaminów bądź wykonujemy wiele innych czynności przy których musimy zachować skupienie, a ciągle coś nas rozprasza. W przypadku kiedy zaangażujemy się w tą pracę, jesteśmy w stanie skutecznie i szybko zrealizować założone cele. Jednak problemem jest to, że podczas pracy na komputerze mamy możliwość wykonywania bardziej przyjemnych czynności. Dlatego nie skupiamy się na obowiązkach, a pokusa sprawdzenia poczty internetowej, aktualności czy zalogowania się na portale społecznościowe jest ogromna.

Przedstawimy Wam dwie metody, które pomagają w skupieniu się na obowiązkach. Pierwsza z nich, to technika Pomodoro. Jej zasada polega na tym, że 25 minut pracujemy, a 5 minut odpoczywamy, odrywamy się od komputera. Po czterech takich cyklach, jednokrotnie możemy wydłużyć przerwę do 15 minut. Ta metoda pomoże nam w skupieniu się, a na jej temat więcej możemy poczytać na stronie internetowej www.pomodorotechnique.com . Przy okazji możemy wspomnieć o aplikacjach na iOS i OS X, które zastępują kuchenny budzik.

Na iOS używam ostatnio zaktualizowanej aplikacji, nazywa się Zen Pomodoro. Ta aplikacja oferuje absolutną prostotę, a także spełnia wymagania użytkowników.

Kolejną metodą są pojawiające się komunikaty, kiedy używamy programu iWriter lub Tweetbota. Komunikaty zawierają treści wyganiające nas do nauki a odciągające od uruchomienia Internetu. Dlatego zanim uruchomimy stronę internetową, przemyślimy to dwukrotnie. Tego programu nie możemy zaliczyć do najtańszych, jednak ogrom jego możliwości jest niesamowity.