Jakie wady posiada iOS 7.1?

Firma Apple po wydaniu najnowszego systemu operacyjnego na urządzenia mobilne iOS 7 stosunkowo szybko postarała się o aktualizację oprogramowania do wersji 7.1, które miało rozwiązywać kluczowe problemy występujące podczas codziennej pracy z urządzeniami tj. iPhone oraz iPad. Po pół roku od debiutu iOS 7 amerykańska firma udostępniła wspomnianą aktualizację, która obejmuje bardzo wiele sfer, które zostały udoskonalone. Posiadacze urządzeń z iOS 7 narzekali przede wszystkim na fakt, iż bardzo często zamykały się ima aplikacje lub zawieszał się i zamykał ekran początkowy. Pozwala to uważać, że iOS 7.1 jest zdecydowanie bardziej stabilną wersją tego systemu operacyjnego. Ponadto twórcom urządzeń i samego oprogramowania udało się wyeliminować nagłe restarty iOS, które występowały zarówno na telefonach, jak i tabletach Apple. O wzroście wydajności mogą mówić przede wszystkim posiadacze urządzeń Apple o słabszej konfiguracji sprzętowej, a więc np. iPhone 4 czy starsze modele iPadów. Oprogramowanie w postaci iOS 7 pozwalało także na krótszą pracę niż starsze wersje systemu, co zostało najprawdopodobniej wyeliminowane w iOS 7.1. Chcąc się o tym przekonać należałoby zmierzyć czas pracy, jaki uda się osiągnąć na urządzeniu z iOS 7.1. O wydłużeniu się czasu pracy można mówić w wypadku iPada, jak i iPada Air. Skróceniu uległ z kolei czas pracy z wykorzystaniem iOS 7.1 oraz iPhone 4S, a także iPhone 5S.

Niezależnie od wersji systemu operacyjnego sporo problemów użytkownikom telefonów Apple sprawia połączenie z siecią WiFi, aczkolwiek ta sprawa nadal nie znalazła stosownego rozwiązania ze strony producenta z Cupertino. Apple nie ustrzegło się także większych wpadek w wypadku uaktualnienia w postaci iOS 7.1. Mowa tu między innymi o pogorszeniu działania czytnika linii papilarnych Touch ID, a także występujących czasami problemów z samym odczytem linii papilarnych. Użytkownicy iOS 7.1 informowali także o fakcie, iż występują trudności związane z połączeniem Bluetooth. Bardzo często okazuje się, że znalezienie urządzenia znajdującego się w pobliżu bądź stacji dokującej trwa kilkanaście minut, a my musimy się przy tym solidnie nagimnastykować. iOS 7.1 przyniósł przede wydłużenie czasu pracy na niektórych urządzeniach, natomiast poskutkował także niższymi transferami osiąganymi podczas połączenia z siecią WiFi. Okazuje się, że wydanie aktualizacji iOS 7.1 poskutkowała wieloma negatywnymi opiniami pochodzącymi od klientów, a to z kolei przełożyło się na niższe ceny akcji Apple. Warto zwrócić uwagę, że aktualizacja nie przynosi właściwie żadnych zmian pod względem wizualnym. Wśród nowych funkcjonalności warto wymienić wsparcie dla CarPlay, które pojawiło się nieco wcześniej od iOS 7.1. Wcześniej pracownicy Apple zadbali o poprawę wydajność iSprzętów. Wśród zaktualizowanych aplikacji znalazła się także Apple TV.

Apple przedstawił także, iż aktualizacja wpływa na czas reakcji klawiatury, a także poprawę błędu, który następował, gdy użytkownicy korzystali z klawiatury Bluetooth przy jednoczesnym uruchomieniu funkcji VoiceOver. Po pewnym czasie możemy mówić także o tym, co obejmie aktualizacja iOS 7.1.1. Będziemy mieli tutaj do czynienia z poprawkami obejmującymi 19 błędów, z których niektóre zostały rzekomo wyeliminowane w momencie udostępnienia iOS 7.1. iOS 7.1.1 eliminuje także problemy związane z protokołem iOS Secure Transport. Przecieki mówią także o fakcie, iż błędy pojawiały się w komponentach HTTPProtocol oraz IOKit. Po raz kolejny Apple zapowiada, że iOS 7.1.1 udoskonali działanie czytnika linii papilarnych, natomiast klawiatura będzie reagowała na wydawane polecenia błyskawicznie. Poprawki znajdujące się w aktualizacji iOS 7.1.1 mają także związek z Google, bowiem to właśnie ta firma wykryła błędy związane z bezpieczeństwem, które występowały w przeglądarce Safari. Najprostszą drogą do zaktualizowania swojego urządzenia do iOS 7.1.1 jest wykorzystanie programu iTunes, dzięki któremu pobierzemy oraz wgramy na nasz sprzęt najnowsze oprogramowanie. Równie dobrze możemy wykonać tą czynność z poziomu urządzenia pracującego na iOS.